Strona główna Uroda Skóra Ratunek dla suchej i odwodnionej skóry – co wybrać?

Ratunek dla suchej i odwodnionej skóry – co wybrać?

90
0

Twoja skóra jest bardzo przesuszona albo odwodniona? Całkiem możliwe, że trudno jest Ci przywrócić jej optymalny poziom nawilżenia. Sięganie po coraz to nowe preparaty nawilżające niekiedy nie przynosi oczekiwanych skutków, ponieważ tylko niektóre z nich są naprawdę skuteczne. Reszta działa krótkotrwale i tylko powierzchniowo. Sprawdź, jakie substancje dogłębnie nawilżają skórę i zapewniają jej długotrwałe ukojenie! Sprawdzimy dziś kwas hialuronowy i aloes!

Sucha i odwodniona skóra – czym się różnią?

Najpierw warto wyjaśnić, że sucha skóra to nie to samo co skóra odwodniona. Skóra sucha to jeden z typów skóry. Ktoś może mieć suchą skórę przez pewne czynniki genetyczne. W przypadku gdy cera do tej pory była mieszana lub nawet tłusta i nagle zaczyna przypominać cerę suchą, mamy do czynienia ze skórą odwodnioną.

Skóra staje się taka przez niedostateczne nawodnienie organizmu, nieodpowiednią pielęgnację, a także pod wpływem promieniowania UV, przez stosowanie używek oraz wskutek działania niektórych leków, np. obniżających cholesterol. Trzeba też wiedzieć, że skóra wraz z wiekiem produkuje coraz mniej substancji odpowiadających między innymi za jej nawilżenie (kolagen i kwas hialuronowy).

kaws hialuronowy i aloes dla skóry

Kwas hialuronowy, czyli najlepszy sprzymierzeniec suchej i odwodnionej skóry

Sucha skóra twarzy jest cienka, matowa, skłonna do podrażnień i zaczerwienień, może się łuszczyć i pękać. Podobnie wygląda skóra odwodniona, choć nie staje się ona nagle cieńsza – typowym jej objawem jest także to, że nadaje ona twarzy zmęczony, smutny wyraz. Co robić, by poprawić wygląd skóry, której brakuje wilgoci i dogłębnie ją nawilżyć? Na szczególną uwagę zasługuje kwas hialuronowy – ta substancja nie bez powodu zyskała wyjątkową popularność w branży kosmetycznej.

Jak już wspomniano wyżej, kwas hialuronowy występuje naturalnie w ciele człowieka (pod postacią hialuronianu sodu) i odgrywa w nim ważną rolę.

Jego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody i utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Stosując go, można spodziewać się nie tylko wyraźnej poprawy nawilżenia zewnętrznych i głębszych warstw skóry, ale też jej ujędrnienia i złagodzenia podrażnień. 

jak kwas hialurowony nawilża skórę

Aloes – naturalne nawilżanie i odbudowa naskórka

Ze swoich właściwości nawilżających słynie także aloes. Żel aloesowy (sok z aloesu) doskonale nawadnia skórę, a także niweluje podrażnienia wywołane różnymi czynnikami, w tym działalnością bakterii. Jest on idealnym naturalnym produktem dla skóry suchej lub odwodnionej, która jest problematyczna i uwrażliwiona. Dzięki temu, że aloes zawiera ligniny, składniki zawarte w żelu wnikają do głębokich warstw naskórka czterokrotnie szybciej od wody.

Najważniejszymi składnikami żelu aloesowego są polisacharydy, które zatrzymują duże ilości wody w skórze. Po zastosowaniu żelu z aloesu skóra jest nawilżona, uspokojona i odświeżona – dobra wiadomość jest taka, że ma on także działanie ograniczające świąd skóry. 

Nie zaniedbuj potrzeb swojej skóry – jej odpowiednia pielęgnacja może przynieść efekty szybciej niż się spodziewasz. Zaufaj naturze i wypróbuj kwas hialuronowy oraz żel aloesowy. Obie te substancje świetnie sprawdzają się w przypadku skóry suchej lub odwodnionej, a do tego mają uniwersalne zastosowanie. Odkryj 10 sposobów na stosowanie kwasu hialuronowego i zaoszczędź na kosmetykach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj