Strona główna Uroda Skóra Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Artykuł sponsorowany

42
0

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że pielęgnacja skóry po zabiegach jest równie ważna, co sam zabieg. Czy na pewno wiesz, jak odpowiednio zadbać o Twoją skórę?

Kobiety które decydują się na zabiegi medycyny estetycznej

Czasem kobiety decydują się na zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełnianie kwasem hialuronowym, mezoterapia, laseroterapia (korekta zmian naczyniowych, laser CO2, laser tulowy, laser pikosekundowy itd.) czy mikrodermabrazja. Niewiele z nich jednak wie, że ważne jest przestrzeganie pewnych zasad, aby zmniejszyć ewentualne podrażnienia, obrzęki, niewielkie krwawienia podskórne. Dzięki temu możesz również sprawić, że efekt zabiegu będzie utrzymywał się znacznie dłużej.

Wiele zabiegów stosuje zasadę kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, przez co zmusza się ją do regeneracji. To jeden z powodów, dla których warto szczególnie zadbać o pielęgnację. Oczywiście niezwykle istotne jest to, jaki zabieg wykonałaś. W zależności od tego należy dobrać odpowiednią pielęgnację.

Ogólne zasady

Po każdym zabiegu należy dbać o higienę – zmienić pościel, używać czystych bądź jednorazowych ręczników, unikać kontaktu skóry poddanej zabiegowi ze zwierzętami domowymi. W ogóle nie należy korzystać z solarium. Niezależnie od zabiegu, zalecane jest stosowanie bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem co 2-3 godziny, w objętości zalecanej przez producenta).

Palenie tytoniu pogarsza efekty większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a przede wszystkim ma bardzo poważne, negatywne konsekwencje zdrowotne.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się o dokładnie wskazówki do lekarza, który wykonał zabieg.

jak pielęgnować skórę po kwasie hialuronowym

Jaką pielęgnację stosować po zabiegach z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego?

W przypadku zabiegu, w którym podawany jest usieciowany kwas hialuronowy, już w tym samym dniu, należy zrezygnować z korzystania z sauny, bądź łaźni parowej. Niewskazany jest również intensywny wysiłek fizyczny i picie alkoholu. Wielu specjalistów zaleca u pacjentów z nawrotową opryszczką stosowanie leków antywirusowych. Bezpośrednio po zabiegu nie dotykaj miejsc podania preparatu. Pamiętaj o zachowaniu szczególnej czystości. Nie korzystaj z basenów, siłowni. W takim przypadku nakładanie makijażu, np. malowanie ust szminką czy nakładanie podkładu bezpośrednio po zabiegu również nie jest dobrym pomysłem.

Pielęgnacja skóry po mezoterapii igłowej

Szczególna pielęgnacja w przypadku przejścia zabiegu mezoterapii skupia się na oczyszczaniu skóry rano i wieczorem. Sięgnij po łagodne dla skóry preparaty. Zrezygnuj z mydła i drażniących detergentów. Możesz pomyśleć o wzbogaceniu codziennej pielęgnacyjnej rutyny o serum antyoksydacyjnym, np. z witaminą C, które doda skórze blasku, np. Rue de Skin C/E/Ferulic Serum. Jeśli zależy Ci na szczególnym nawilżeniu i złagodzeniu, wybierz serum lub krem z kwasem hialuronowym.

Zabieg mikrodermabrazji a pielęgnacja skóry

Zabieg mikrodermabrazji polega na stopniowym złuszczaniu naskórka. Oznacza to, że mikrodermabrazja jest uznawana za zabieg stosunkowo małoinwazyjny. Kluczem do sukcesu jest jednak zadbanie o odpowiednią pielęgnację skóry. Używaj delikatnych preparatów do mycia skóry, zadbaj o odpowiednie nawilżenie twarzy i stosuj bezwzględną ochronę przeciwsłoneczną. W tym przypadku sprawdzą się specjalistyczne kosmetyki, np. krem nawilżający RDS Ceramide NG/Peptides/Niacinamide Cream.

Pielęgnacja skóry po laseroterapii

Pielęgnacja skóry po laseroterapii zależy od rodzaju lasera, dobranych przez specjalistę parametrów, a także rodzaju skóry. Należy dbać o higienę, nie drapać i nie trzeć skóry. Jeśli wystąpią obrzęki, można stosować zimne okłady (na przykład coldpack, zawinięty w czysty ręcznik). Ważną rolę pełnią kremy, wspomagające regenerację naskórka i pomagające odbudować barierę hydrolipidową skóry. Cera może być zaczerwieniona, swędząca, wyjątkowo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja po wykonanych zabiegach medycyny estetycznej jest niezwykle ważna. Dobór odpowiedniej pielęgnacji zależy od specjalisty wykonującego zabieg. To, jaką pielęgnację powinnaś stosować, zależy nie tylko od rodzaju skóry, ale również rodzaju wykonanego zabiegu medycyny estetycznej. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta kosmetyków, kremów, serów itp. Specjalistyczne produkty z pewnością pozwolą złagodzić nieprzyjemne objawy, zapewnią odpowiednie nawilżenie i wspomogą regenerację naskórka.

Niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może zastąpić profesjonalnej porady medycznej, diagnozy czy leczenia. Zawsze konsultuj się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym specjalistą zdrowia przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących swojego zdrowia lub leczenia. Nie ignoruj profesjonalnej porady medycznej ani nie zwlekaj z jej uzyskaniem z powodu informacji przeczytanych w tym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj