Strona główna Uroda Skóra Pielęgnacja skóry po 40. roku życia. Wskazówki eksperta

Pielęgnacja skóry po 40. roku życia. Wskazówki eksperta

202
0

Kobiety wkraczające w dojrzałość zauważają, że skóra traci swoją elastyczność, jest mniej napięta, pojawiają się na niej przebarwienia, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. To czas na zmianę dotychczasowej pielęgnacji. Najlepsze efekty zapewni synergiczne działanie składników, które dostarczymy naszemu organizmowi od wewnątrz i od zewnątrz.

Co dzieje się ze skórą po czterdziestce?

Na skutek procesów naturalnie zachodzących w organizmie u kobiet w wieku perimenopauzalnym i menopauzalnym, szczególnie zmian hormonalnych, na skórze pojawiają się wyraźne oznaki starzenia. Najbardziej negatywny wpływ na nie ma spadek poziomu estrogenu.

Zakłócenia hormonalne to nie jedyny czynnik wewnątrzpochodny, w wyniku którego możliwości regeneracyjne skóry słabną. Wpływ na stan cery mają także: 

  • źle zbilansowana dieta, 
  • brak odpowiedniego nawodnienia, 
  • niedobór witamin, 
  • spadek odporności immunologicznej,
  • działanie wolnych rodników. 

Za kondycję skóry odpowiadają również czynniki zewnątrzpochodne, na czele z promieniowaniem UVA, powodującym fotostarzenie.

Kremy i maseczki to za mało

Procesy, które następują u kobiet w wieku perimenopauzalnym i menopauzalnym są nieuniknione. Można je jednak opóźnić, prowadząc odpowiedni tryb życia i stosując właściwą pielęgnację anti-aging.

Wiele kobiet wkraczających w dojrzałość sięga wyłącznie po kosmetyki. To duży błąd, ponieważ wraz z wiekiem wnikanie substancji aktywnych przez naskórek staje się coraz trudniejsze. Same kosmetyki nie opóźnią oznak starzenia. Badania naukowe dowodzą, że tylko 20 proc. potrzeb żywieniowych skóry można zaspokoić poprzez pielęgnację stosowaną miejscowo. Pozostałe 80 proc. to właściwa dieta.

Dlatego, aby w najbardziej skuteczny, a przy tym nieinwazyjny sposób neutralizować procesy starzeniowe, warto zastosować zasadę INNER OUTER CARE. To podejście, które łączy spożywanie suplementu diety (INNER) z pielęgnacją kosmetyczną (OUTER).

Kompleksowe działanie

Dobry suplement diety powinien zawierać mieszankę składników aktywnych o działaniu przeciwstarzeniowym i przejść badania kliniczne. Takie produkty można znaleźć w ofercie marki Dabi’a Inner Outer Care Antyoksydacyjny suplement diety Age Delay Antioxidant Formula – Dabi’a dostępny pod URL: https://dabia.eu/produkt/age-delay-antioxidant-formula/ 

Miejscowo, po 40. roku życia, najlepiej sięgnąć po preparaty z peptydami. To związki organiczne, które naturalnie występują w naszej skórze. Wpływają na produkcję kolagenu i elastyny, nawilżenie oraz zmniejszenie syntezy melaniny. Wraz z wiekiem działanie peptydów słabnie, co ma swoje odzwierciedlenie w pogorszeniu stanu skóry.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto wybrać produkt, którego działanie zostało udokumentowane w badaniach i który opiera się na składnikach pochodzenia naturalnego. Serum zawierające opatentowany peptyd, który stymuluje naturalną syntezę kolagenu, można znaleźć na stronie: https://dabia.eu/produkt/age-delay-peptide-face-serum/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj