Strona główna Uroda Włosy Laminacja włosów – co daje? Praktyczne informacje

Laminacja włosów – co daje? Praktyczne informacje

71
0

Twoje włosy są zniszczone i matowe? Chcesz zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych? Zastanów się nad zabiegiem laminacji włosów! Co możesz dzięki niemu uzyskać? Jak się przygotować i jakich efektów oczekiwać? Laminacja włosów nie jest skomplikowana. Odpowiadamy w artykule!

Co to jest laminacja włosów?

Laminacja brwi, laminacja rzęs – na pewno słyszałaś o tych zabiegach. Nie mogło więc zabraknąć także wariantu dla pasm na głowie! Laminacja włosów to zabieg, który polega na pokryciu ich specjalnym preparatem. Tworzy on ochronną warstwę na powierzchni włosów, dodaje im blasku i je dyscyplinuje. Nie prostuje natomiast pasm i jest znacznie delikatniejszy niż keratynowe prostowanie. Co ciekawe, taki zabieg można wykonać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale też w domu. Kto powinien się nim zainteresować?

Dla kogo jest laminacja włosów?

Laminowanie pokochają kobiety posiadające włosy wysokoporowate. Matowe, plączące się i trudne w rozczesywaniu kosmyki po wykonaniu laminacji mogą odzyskać blask i znów stać się lśniące, sypkie oraz przyjemne w dotyku. Dzięki takiej kuracji pożegnasz puszenie, a powitasz efekt tafli. To nie koniec korzyści – pasma będą też nawilżone i chronione przed uszkodzeniami. Powinnaś przetestować laminację włosów, jeśli często suszysz, prostujesz lub kręcisz włosy za pomocą lokówki. 

Jaką laminację wybrać?

Zabieg laminacji włosów, jak już wspomnieliśmy, można wykonać w salonie fryzjerskim lub w domu. Profesjonalny jest wykonywany z użyciem keratyny, a w domowym wykorzystuje się żelatynę lub siemię lniane. Mogą mu się poddać posiadaczki każdego typu włosów. 

Efekty obu zabiegów mogą być do siebie zbliżone, ale wykonany w salonie z całą pewnością będzie droższy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że będzie on jednocześnie znacznie dokładniejszy i bardziej odżywczy dla włosów. Laminowanie wykonywane w domu może za to być problematyczne, szczególnie dla posiadaczek długich i mocno kręconych włosów, bo wymaga sporo cierpliwości i dokładności. Domowy zabieg jest też mniej trwały, ale za to znacznie tańszy. Można go też często powtarzać.

Laminacja włosów w domu

Domowe laminowanie włosów to zabieg stosunkowo prosty, a najważniejszym jego elementem jest żelatyna, galaretka lub siemię lniane. Wybierz substancję, której użyjesz, a my podpowiemy Ci, jak wykonać zabieg w domu.

Na początek dokładnie umyj włosy szamponem oczyszczającym. Nie nakładaj odżywki. Wybrałaś żelatynę lub galaretkę? Rozpuść łyżkę proszku w trzech łyżkach gorącej wody i dokładnie rozmieszaj. Wybrałaś siemię lniane? Zalej dwie łyżki nasion 1,5 szklanki wody i gotuj przez 10 minut. Następnie odcedź i wystudź. Do powstałej mieszkanki żelatynowej lub lnianej dodaj łyżkę ulubionej odżywki lub maski.

Osusz włosy ręcznikiem i nakładaj dobrze połączoną mieszankę na włosy, pasmo po paśmie: pędzelkiem lub dłońmi. Wcieraj produkt dokładnie w każdy kosmyk, a następnie nałóż czepek i owiń głowę ręcznikiem. Żelatynę trzymaj na głowie przez 30-40 minut, a siemię przez godzinę. Po tym czasie dokładnie spłucz mieszankę. Następnie stosuj tylko delikatne kosmetyki.

Zamierasz przetestować ten zabieg? Warto to zrobić, szczególnie jeśli masz włosy wysokoporowate. Jest nie tylko tani, ale i całkiem prosty! Sprawdź, jakie efekty zapewni i pamiętaj, by po jego wykonaniu korzystać z delikatnych produktów.

Przeciwwskazania do laminacji włosów

Laminacja włosów to popularny zabieg, jednak nie jest odpowiedni dla każdego. Oto przeciwwskazania do jego wykonania:

  1. Alergie i wrażliwość skóry głowy mogą być podrażnione przez składniki produktów do laminacji.
  2. Bardzo zniszczone i łamliwe włosy mogą ulec dalszemu pogorszeniu po zabiegu.
  3. Choroby skóry głowy, takie jak łuszczyca czy egzema, mogą nasilać się po laminacji.
  4. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać laminacji ze względu na obecność substancji chemicznych.
  5. Niedawne zabiegi chemiczne na włosach, takie jak trwała ondulacja czy rozjaśnianie, mogą zwiększać ryzyko uszkodzenia włosów.
  6. Cienkie i delikatne włosy mogą stać się ciężkie i pozbawione objętości po laminacji.

Przed podjęciem decyzji o laminacji zaleca się konsultację ze specjalistą, aby ocenić kondycję włosów i skóry głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj