Strona główna Uroda Włosy Gdzie najlepiej sprzedać włosy? Jak je obciąć właściwie?

Gdzie najlepiej sprzedać włosy? Jak je obciąć właściwie?

94
0

Długie i zadbane włosy są bez wątpienia prawdziwą ozdobą, jednak czasami nawet najpiękniejsze włosy mogą się znudzić. Wizyta u fryzjera pozwoli na zmianę fryzury, ale mało kto wie, że może to być także sposób na zarobek – i to całkiem niezłej sumy. Jeżeli jesteś posiadaczką długich pasm, możesz sprzedać swoje włosy w firmie, która zajmuje się produkcją peruk, doczepek itp. W tym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób dać swoim włosom drugie życie, wskażemy także gdzie najlepiej sprzedać włosy, aby osiągnąć za nie jak najwyższą cenę.

Kto skupuje włosy? 

Zastanawiasz się może, kto kupuje włosy? Albo w jakim celu? Istnieje całkiem spora grupa osób, które borykają się problemami z włosami i w związku z tym kupują peruki. Mogą to być osoby dotknięte łysieniem lub ludzie w trakcie chemioterapii. Poza tym, niektórzy po prostu lubią często zmieniać fryzury, w czym pomagają im właśnie peruki. 

Producenci peruk, doczepek itp. chętnie wykorzystują naturalne włosy, ponieważ wykonane z nich produkty prezentują się doskonale. Peruki z naturalnych włosów są praktycznie nie do odróżnienia od włosów rosnących na głowie. W związku z tym istnieje wiele firm potrzebujących do produkcji peruk właśnie włosów naturalnych. Jedną z takich firm jest “Skup włosów” – jeśli chcesz sprzedać swoje ścięte włosy, koniecznie zapoznaj się z ofertą tej firmy.

Jakie włosy można sprzedać?

Niestety nie każde włosy nadają się na sprzedaż, kluczowa jest bowiem ich długość. Każdy skup włosów może nieco inaczej definiować długie włosy, ale najczęściej minimalna długość wynosi 30-40 cm. Oczywiście im włosy dłuższe, tym cena, jaką możesz za nie uzyskać, będzie wyższa – górna granica długości włosów nie istnieje. 

Najwyższe ceny wypłacane są za tak zwane włosy dziewicze, czyli takie, które nigdy nie były poddawane intensywnym zabiegom chemicznym takim jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie czy trwała ondulacja

Niektóre firmy decydują się skupować włosy farbowane, ale dotyczy to zwykle oryginalnego koloru poszukiwanego przez klientów, dlatego jest to opcja rzadko spotykana.

gdzie sprzedaje się włosy

Skup włosów naturalnych, czyli jakich? 

Jak wspomnieliśmy w poprzednim paragrafie, włosy muszą spełniać rozmaite kryteria, aby nadawać się do sprzedania:

  • naturalny kolor,
  • odpowiednia długość,
  • doskonały stan.

Innymi słowy – włosy, które chcesz sprzedać, muszą być zdrowe i zadbanePasma nie mogą mieć kołtunów ani rozdwojonych końcówek, nie powinny być także łamliwe czy szorstkie. 

Jeżeli jesteś posiadaczką lub posiadaczem zdrowych i zadbanych włosów o długości co najmniej 30 cm i zastanawiasz się nad radykalną zmianą fryzury, rozważ opcję, jaka jest sprzedaż włosów naturalnych firmie, zajmującej się ich skupem.

Jak przygotować włosy do sprzedaży? 

Jeżeli chcesz sprzedać włosy, możesz zrobić to w punkcie stacjonarnym lub wysyłkowo. W przypadku sprzedaży w drugi sposób warto zapoznać się z tym, w jaki sposób należy przygotować włosy. 

Przed ścięciem umyj dokładnie włosy delikatnym szamponem pozbawionym silikonów, Pamiętaj o tym, aby nie nakładać na nie żadnej odżywki, balsamu czy produktów do stylizacji włosów. Możesz wysuszyć włosy suszarką, ale najlepiej pozostaw pasma do samodzielnego wyschnięcia.

Jak właściwie obciąć włosy na sprzedaż?

Włosy możesz obciąć samodzielnie lub w zakładzie fryzjerskim, informując oczywiście fryzjera wcześniej o tym, że włosy mają być przeznaczone na sprzedaż. Profesjonalna obsługa salonu fryzjerskiego poradzi sobie z takim zadaniem bez problemu.

Decydując się na samodzielne obcinanie włosów, spleć je w warkoczyki lub jeden warkocz, ewentualnie możesz je związać gumką w kitki. Pamiętaj, aby nie wiązać włosów przy samej skórze, ale na takiej wysokości, jakiej długości pasma planujesz pozostawić.

Włosy obcięte, co dalej? 

Obcięte pasma zabezpiecz z dwóch stron gumkami i zapakuj w papier albo włóż do woreczków strunowych. Teraz wystarczy wybrać odpowiednią firmę zajmującą się skupem włosów. Może to być na przykład firma “Skup włosów” deklarująca na swojej stronie internetowej:

  •  skupujemy włosy w całej Polsce,
  •  proponujemy najwyższe ceny.

Przed wysłaniem włosów warto skontaktować się z firmą, w celu omówienia szczegółów, takich jak to ile kosztują włosy, w jaki sposób należy przygotować je do przesłania itp.

jak sprzedać włosy

Gdzie opłaca się sprzedać włosy – podsumowanie 

Jeżeli chcesz sprzedać swoje długie włosy, znajdź firmę zajmującą się skupem naturalnych włosów. Sprawdź jakie warunki musisz spełnić, aby uzyskać jak największą kwotę za ścięte pasma. Zadbaj o ich kondycję i przygotuj do obcięcia. 

 Ostateczna cena, jaką otrzymasz za sprzedane włosy, zależy od kilku czynników:

  • długość włosów,
  • ich gęstość,
  • stan,
  • kolor.

Na sprzedaż nadają się wszystkie naturalne włosy, które nie były farbowane ani rozjaśniane, zarówno proste, jak i kręcone czy falowane. Kluczowa dla ceny, jaką możesz osiągnąć, jest ich długość. 

W przypadku włosów w kolorze blond wiele firm oferuje ceny wyższe niż przy włosach ciemnych. Dzieje się tak dlatego, że peruki i doczepki w kolorze blond są zwykle częściej poszukiwane przez klientki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj