Strona główna Moda Wesele Suknia ślubna księżniczka za prawie 10 000 zł. Skąd ta cena?

Suknia ślubna księżniczka za prawie 10 000 zł. Skąd ta cena?

67
0

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego wiele par nie zamierza oszczędzać na żadnym aspekcie organizacji. Sporą część ślubno-weselnego budżetu często pochłania kreacja panny młodej. Za uszycie efektownej sukni ślubnej księżniczki w dużym mieście trzeba zapłacić minimum 6000 zł. Ale ceny nierzadko sięgają lub nawet przekraczają 10 000 zł. Dlaczego suknie ślubne kosztują aż tyle i czy rzeczywiście warto wydawać taką sumę?

Polityka cenowa

Kupując bardzo drogą sukienkę od znanego, zagranicznego designera, niekoniecznie płacisz za rodzaj i ilość wykorzystanych materiałów czy czasochłonność prac krawieckich. W praktyce ceny sukien ślubnych zależą głównie od polityki cenowej danego salonu oraz kraju pochodzenia i rozpoznawalności projektanta. Cenę może dodatkowo podkręcać współpraca firmy z popularnymi influencerami. Oznacza to, że wydając (znacznie) mniej, jesteś w stanie znaleźć suknię ślubną, która nie odbiega atrakcyjnością, jakością czy starannością szycia od modeli sygnowanych logo rozreklamowanych, zagranicznych marek. Warto zapoznać się z portfolio polskich pracowni krawieckich, które same projektują i szyją swoje suknie ślubne, jak https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne.

Materiały premium

Jeśli zamierzasz zapłacić za suknię ślubną 9-10 tys. zł, niech będzie uszyta z warstw najlepszych gatunkowo, szlachetnych materiałów, np. finezyjnych koronek, prawdziwego jedwabiu czy miękkich i puszystych tiuli. Ekskluzywne tkaniny decydują nie tylko o luksusowym wyglądzie kreacji, ale również o jej trwałości, odporności na zagniecenia oraz zapewnianym przez nią poczuciu komfortu. Jakościowe materiały szczególnie docenisz, biorąc ślub w upalny dzień lub organizując wesele latem w plenerze.

Suknia ślubna księżniczka szyta na miarę

Suknie ślubne szyte na miarę od pierwszej do ostatniej nitki powinny być droższe od modeli gotowych lub jedynie przerabianych pod wymiary klientek. Niestety, nie zawsze tak jest (patrz akapit 1). Szycie miarowe gwarantuje indywidualne dopasowanie każdego centymetra materiału do figury przyszłej panny młodej. Wymaga umiejętności, talentu, precyzji i zaangażowania zespołu krawieckiego. Pracochłonność szycia zwiększają różnorodne zdobienia: wymyślne haftowania, koronkowe aplikacje czy wzory utkane ze sznurów pereł. Niewątpliwą zaletą szycia miarowego jest możliwość wprowadzenia modyfikacji w wybranym projekcie. Zyskujesz pewność, że nie zobaczysz w internecie setek panien młodych w identycznej sukience.

Renoma salonu sukien ślubnych

Salony i pracownie sukien ślubnych, które mogą się pochwalić setkami pozytywnych opinii i sporym gronem obserwatorek w mediach społecznościowych, cieszące się ogromnym zainteresowaniem przyszłych panien młodych, zwykle cenią swoje projekty wyżej. To naturalne. Wyższa cena stanowi obietnicę pełnej satysfakcji nie tylko z samej kreacji, ale z całego procesu współpracy – począwszy od pierwszego kontaktu z pracownikiem salonu/atelier. Ponadto renoma miejsca jest ściśle związana z poczuciem prestiżu i posiadania absolutnie wyjątkowej, godnej pozazdroszczenia kreacji.

Wartość artystyczna sukni ślubnej

Suknie ślubne autorskiego projektu, szyte ręcznie przez artystów w swoim fachu, naturalnie kosztują. Rękodzieło z jednej strony zwiększa precyzję wykończenia i decyduje o unikatowym, artystycznym charakterze każdego egzemplarza. Z drugiej zaś wydłuża i utrudnia proces realizacji projektu. W konsekwencji rosną koszty pracy.

Fason księżniczki

Gdy przyjrzysz się ofertom salonów i pracowni, zauważysz że w większości takich miejsc najdroższe są suknie ślubne księżniczki. Przykład: https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne-ksiezniczka. Nic dziwnego, w końcu fason ten wywodzi się z dworskich tradycji. Suknia ślubna księżniczka w klasycznym wydaniu posiada obfity, wielowarstwowy dół, przylegającą do ciała górę, długi tren oraz mnóstwo wyrafinowanych zdobień, niekoniecznie błyszczących. Czasem zostaje udekorowana bardzo drogimi kamieniami szlachetnymi, co znacząco podwyższa cenę.

Usługi zawarte w cenie

Zamawiając suknię ślubną na miarę, warto sprawdzić, co dokładnie zawiera cena. Wyższe ceny mogą wynikać z dostępności usług, za które często trzeba dodatkowo płacić. Chodzi np. o konsultację z profesjonalną stylistką ślubną, wprowadzenie drobnych modyfikacji w projekcie czy dopasowanie sukni, aby leżała idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj