Strona główna Moda Biżuteria Jak ułatwić i przyspieszyć proces gojenia uszu po przekłuciu

Jak ułatwić i przyspieszyć proces gojenia uszu po przekłuciu

188
0

Przekłucie uszu jest zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka całkiem sporym wydarzeniem. Gdy jednak jest już po wszystkim i stres lekko opadnie, należy odpowiednio zadbać o pielęgnację niewielkich ran powstałych po zabiegu. Jak prawidłowo pielęgnować nowe dziurki w uszach? Czego absolutnie nie robić w pierwszej fazie gojenia i jak przyspieszyć ten proces? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jaką metodę przekłucia uszu wybrać, by dziurki się szybciej goiły?

Metoda przekłucia uszu ma niebagatelny wpływ na tempo procesu gojenia niewielkich ran. By maksymalnie skrócić czas gojenia, zaleca się wybranie metody Blomdahl. Nie dosyć, że jest ona niezwykle szybka i oparta na ważnych zasadach bezpieczeństwa to dodatkowo stosuje podczas zabiegu specjalne kolczyki dla dziecka o innowacyjnej konstrukcji.

Kolczyki dla niemowlaka zakładane metodą Blomdahl są wykonane z hipoalergicznych i neutralnych dla skóry materiałów, jakimi są tytan i plastik medyczny. To właśnie one z powodzeniem zastępują inne metale, które nierzadko są powodem powstania objawów alergii kontaktowej. Takie uczulenie i podrażnienie mogą wywołać między innymi: kadm, nikiel, pallad, złoto czy srebro. Symptomy uczulenia zdecydowanie utrudniają i wydłużają proces gojenia po zabiegu.

Dodatkowo kolczyki dla dziecka firmy Blomdahl mają specjalną, opatentowaną konstrukcję zatyczek i gwintów. Zatyczki zatrzymują się na specjalnych ogranicznikach, dzięki czemu rana może mieć stały dostęp powietrza, a gwinty mają na tyle dużą średnicę, że formują dziurkę do optymalnych kształtów.

Czym przemywać dziurki po przekłuciu uszu?

Dokładne wskazówki dotyczące pielęgnacji uszu po przekłuciu przekazuje osoba, która wykonywała zabieg. Należy jednak pamiętać, że podstawą jest regularne przemywanie ran solą fizjologiczną lub specjalnym płynem antybakteryjnym.

Absolutnie nie należy do dezynfekcji stosować płynów na bazie alkoholu oraz wody utlenionej, ponieważ te, mogą powodować dodatkowe podrażnienia. W żadnym wypadku nie należy przemywać uszu naparami ziołowymi, olejkami lub kosmetykami nawilżającymi. Te wszystkie produkty mogą znacząco wydłużyć gojenie uszu. Ważnym czynnikiem w procesie gojenia jest nie tylko odpowiednie przemywanie ran, ale także szczególna dbałość o higienę. Stąd też należy unikać kontaktu uszu z brudnymi dłońmi, czapkami lub opaskami. Szczególnej uwagi wymagają kolczyki dla niemowlaka, które nierzadko mają styczność z dosyć mocno zabrudzoną rączką.

Jakich zachowań unikać po przekłuciu uszu w gabinecie piercingu?

Przez kilka najbliższych tygodni po przekłuciu uszu unikaj wizyt w miejscach, gdzie Twoje uszy będą miały styczność z dużą ilością bakterii. Przełóż na później pływanie na basenie lub seans w saunie. Wysoka wilgoć, ciepło i duża liczba osób to idealne środowisko do namnażania się bakterii.

Ponadto postaraj się zdrowo odżywiać, spać odpowiednią liczbę godzin oraz unikać używek. Zdrowy tryb życia z pewnością przyspieszy gojenie ran w uszach. Jeżeli masz taką możliwość, zadbaj, by w początkowo nie spać na boku, lecz w pozycji na wznak, W ten sposób zminimalizujesz ryzyko podrażnień i wystąpienia stanów zapalnych.

Pamiętaj również, by podczas suszenia włosów po kąpieli, nie przegrzać uszu gorącym strumieniem suszarki. Może to mieć znaczący wpływ na obrzęk płatka ucha, a także rozszerzenie się potencjalnego stanu zapalnego.

Ostatnią radą dla osób, które są tuż po przekłuciu uszu, a bardzo chcą skrócić czas gojenia, jest uczciwe noszenie pierwszych kolczyków przez okres od 6 do 12 tygodni. Wyjęcie kolczyków zbyt wcześnie i zastąpienie je nowymi, może skutkować nieprzyjemnymi komplikacjami.

Zaczerpnijcie z powyższych rad i cieszcie się nowymi kolczykami bez powikłań!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj