Strona główna Stylizacja Podróże Wyprawa Defenderem z Polski do Australii – MOŻESZ

Wyprawa Defenderem z Polski do Australii – MOŻESZ

186
0

MOŻESZ – Wyprawa o tym, że bariery są w głowie – właśnie się zaczyna. Mam tyle emocji, że nie jestem w stanie znaleźć odpowiednich słów. Po ponad roku przygotowań, w tym rehabilitacji, budowy samochodu i rozmów z partnerami, wyruszamy w pełni załadowanym Defenderem w kierunku Australii. Przed nami długa trasa, włączając w to Polskę, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Tybet, Chiny, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję i Timor Wschodni, aby dotrzeć do celu.

Wiele tysięcy kilometrów do pokonania – przywołując słowa Johanna Wolfganga von Goethe: „Droga do szczęścia jest jak droga do odległych miejsc; nie możemy jedynie przeskoczyć na miejsce, ale musimy zdobywać każdy etap na swojej drodze.”

Wyprawa Defenderem z Polski do Australii

Przez ponad sześć miesięcy będziemy podróżować starym Defenderem, tym samym, którym przemierzyłem obie Ameryki w towarzystwie Macieja Kamińskiego. Pomysł na tę wyprawę narodził się podczas mojej intensywnej rehabilitacji, na której spędziłem ogromną ilość czasu. Trzy lata temu wynaleziono lek na moją chorobę, i dzięki leczeniu „Nusinersenem” oraz intensywnym ćwiczeniom udało mi się zatrzymać jej postęp. Od ponad dwóch lat uczę się wstawać z wózka przy wsparciu rehabilitantów i specjalnych ortez. Proces pionizacji nie sprawi, że zacznę chodzić, ale stanowi trudny i bolesny proces rehabilitacji, który jest niezbędny do zachowania prawidłowej postawy ciała oraz stymulacji układu krążenia.

Podczas wyprawy chciałbym kontynuować pionizację – będę wstawał z zablokowanymi kolanami i fotografował w wyjątkowych miejscach. Do każdego zdjęcia chcemy dołączać ważne historie, przeżycia i własne przemyślenia, a także opowieści ludzi, których spotkamy w trakcie naszej wyprawy.

wyprawa defenderem

Z podróżniczym pozdrowieniem,
Kuba i Michał

Skład wyprawy „MOŻESZ – Wyprawa o tym, że bariery są w głowie”

Jakub Kujawski
Michał Woroch – www.michalworoch.com

Wyprawę można śledzić na:
https://www.facebook.com/wheelchairtrip
https://www.instagram.com/wheelchairtrip/

Patronat medialny:
National Geographic Traveler

Są z nami:
Adecon, Fundacja Trzy Trąby, Tarczyński, MAER, Alu CAB, Genesis Import, PVE Dobra Energia, Redarc, Fjallraven, Hhunt-fish, Pajak Sport, Wojtek Pająk, Sony Polska, All Windows, Adventure Van Conversions, Mini Land, Wiza Serwis, Rayo 4×4, Baltic Home, Bezpieczny powrót, Pol Hun, Nikolay Kirov, Nadia Kirova, Forest Village, ARB, Trasek 4×4, Kopalnia Złota, Kinesis, Pragma, DJI, ARS 4×4, ACANA POLSKA, Folie Car Design, Forest Village, DRAVA S.C. peli, FRIS, Ohhira, Moskito Guard, Fundacja Reaxum, Partner

MOZESZ_Polska_Australia-woroch_michal

Michał Woroch

Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością.

Autor książki „371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę”. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie m.in. w: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Travelerze, Podróżach, Globetrotterze, Zwierciadle i Dużym Formacie.

Jakub Kujawski

Miłośnik adrenaliny, przygód i wojaży! Grotołaz, wspinacz i podróżnik. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na wysokościach. Uczestniczył w polskiej wyprawie nurkowej do najgłębszej jaskini świata – Voronya Krubera, gdzie starano się pobić rekord głębokości, nurkując w końcowym, zalanym korytarzu na głębokości – 2156 m poniżej otworu jaskini. Wraz z zespołem grotołazów zostali nominowani do prestiżowej nagrody Kolosa za odkrycia trudnych partii za syfonem w tatrzańskiej jaskini Bańdzioch Kominiarski. Uczestniczył też w amerykańskiej wyprawie eksploracyjnej do jaskini Cheve w Meksyku

Jego doświadczenia nie ograniczają się tylko do odwiedzania podziemnych korytarzy. Wędrował po Spitsbergenie, uczestniczył w terenowych wyjazdach przez góry Bośni i Rumunii, pustynie Sahary Zachodniej i Maroka. W wolnym czasie aktywnie angażuje się w działania pomocowe. Od początku wojny w Ukrainie jeździ z przyjacielem z pomocą humanitarną – rozdają jedzenie potrzebującym, ewakuują ludzi z bombardowanych terenów blisko lini frontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj